Jdi na obsah Jdi na menu
 


24.4.2010

Neoficiální závody na Rýzmburku

Tento den jsme se zúčastnili našich prvních neoficiálních závodů. Videa zde.

3.4.2010

Pojizerská výstava v Mladé Boleslavi

První dubnový víkend jsme se vypravili na výstavu do Mladé Boleslavi. Více zde

22.3.2010

Vyšetření kyčlí

Tento den jsme byli s Bohouškem na vyšetření kyčlí a má HD A.

1.2.2010

1. narozeniny

Před rokem se v tento den narodilo malé chlupaté nic, které dostalo jméno Bohumil Sub Tilia a dnes, přesně po roce, jsme moc rádi, že tento pejsek může své první narozeniny slavit právě u nás. Přejeme Bohouškovi do dalších let hlavně zdraví, další spoustu radostných dnů strávených s námi a s Nelinkou a i trošku štěstíčka při absolvování své první agilitní sezóny. 

4.1.2010

Zima a fotky skoro ročního Bohouška a Nelinky

Pár fotek našich miláčků ze zasněžené louky.

27.12.2009

Vánoce 2009

Tak Bohoušek má za sebou své první Vánoce. Nelinka prožila už své druhé, takže pro ní stromeček ani dárky nebyla žádná novinka. Oba dva našli pod stromečkem spooooooooustu dárků a náramně si rozbalování svých dárečků užili. Tady je pár fotek z letošního Štědrého dne.

10.12.2009

Aktuální váhy a výšky

Na srazu B-vrhu štěňat Sub Tilia, který se konal 28.11.2009 (fotky budou později) jsme provedli hromadné vážení a měření všech "štěňátek" a dospěli jsme k těmto výsledkům:

Bohoušek: 24kg a 57cm

Nelinka: 13kg a 43cm

a teď sourozenci

Blanche: 20kg a 51cm

Berenika: srazu se nezúčastnila

Bajky: 23kg a 55cm

Boy(Black): 21kg a 56cm

Bim: 21kg a 55cm

16.11.2009

Nová videa z Havlovic

Agility: Bohoušek - 8. měsíců

              Nelinka - 14. měsíců

21.9.2009

Speciální výstava KCHMPP Mladá Boleslav

V tomto termínu jsme se zúčastnili s kamarádkou Dančou a Blančou výstavy v Mladé Boleslavi, kde jsme chtěli navázat na úspěch z Liberce (VN1), ale všechno dopadlo  jinak....

11. - 13.9.2009

Výlet do Liberce

Tento víkend jsme strávili s pesanama v penzionu v Liberci a při tom jsme se s Bohouškem zúčastnili Podještědské výstavy. Více zde.

6.9.2009

Poslušnost a obrany

Dnešním dnem jsme začali s Bohoušem důsledně a organizovaně cvičit poslušnost na cvičáku ve Spytě. Zde je odkaz na fotečky.

29.8.2009

Podzvičinská voříškiáda

Tento den jsme se s Nelou zúčastnili Podzvičinské voříškiády, která se konala v pěkném areálu ve Dvoře Králové nad Labem. Jelikož se naše Nela nemůže účastnit žádných kvalifikovaných výstav, chtěli jsme zkusit alespoň něco, kde by mohla předvést svoji krásu a půvab. Bohužel v porotě seděl známý herec z "Ulice", zvěrolékař ze Dvora Králové a vítězka minulého ročníku, a tak šlo spíše o zábavu než o regulérní krásu psů. S Nelou jsme se přihlásili na dvě soutěže a to "Podzvičinský voříšek" a "Nejhezčí čistokrevný pes bez PP" ale ani v jedné jsme se neumístlili. Každopádně to byl pěkně strávený den a nelitujeme, že jsme se na tuto voříškiádu vydali. Zde jsou fotky z výstavního kruhu...

11.8.2009

Kastrace Nely

Tento den naše Nela podstoupila zákrok kastrace v Dobrušce u pana doktora Štacha. Jelikož by v naší situaci ani nešlo mít fenu nevykastrovanou, bylo nám už od začátku jasné, že jeden den to musí přijít. Samotný zákrok trval asi hodinu a pooperační stav nás všechny mile překvapil. Nela nám ještě ten den jedla, chtěla dělat obvyklé kravinky s Bohouškem a vůbec na ní nebylo znát, že je pár hodin po kastraci. Po zákroku jsme jeli jednou na podání antibiotik a pak už jen na závěrečnou kontrolu. Vše se obešlo bez komplikací, jizva je dnes, skoro tři týdny po operaci, úplně krásná a prakticky neviditelná. Zde je fotečka z okamžiků po operaci, kdy Nela musela nosit slušivý obleček...

5.8.2009

Trénink Havlovice

Konečně jsme udělali nějaké video z tréninku v Havlovicích. Zde se můžete podívat

23.7.2009

Nové momentky z domu

Máme nové fotečky skoro šestiměsíčního Bohouška a jedenáctiměsíční Neliny

Ještě pár nových foteček z procházky po loukách

1.7.2009

Trénink na Čermné

Dnešním dnem jsme podnikli výlet na Čermnou, kde jsme v tréninkovém centru Danči a Blanči uskutečnili malý trénink agility, aby pesani nevyšli ze cviku. Bohoušek se také poprvé setkal s ovečkami a dal nám všem najevo, co si o nich myslí. Absolutní nezájem a strach...to je pastevec, co?  Tak už víme, že pasení není to pravé, tak doufám, že zdědil po tatínkovi nadání na agility. Zato Nela nás mile překvapila, protože z oveček byla nadšená, neustále je naháněla, štípala a chtěla si s nima hrát.

25.5.2009

Vakcinace a vážení

Dneska jsme zajeli koupit pesanům vakcinaci proti klíšťatům a při té příležitosti jsme je zvážili. Tady jsou jejich aktuální váhy:

Bohoušek: 12800g od posledního vážení + 2950g

Nela: 10900g od posledního vážení + 100g

23.5.2009

Agility Rozkoš

Tak dneska jsme se byli podívat na závodech v agility na Rozkoši. Viděli jsme se tam opět s Tedíkem a konečně jsme poznali fenečku Annu z prvního vrhu, která je moc šikovná a krásně "lítá" přes překážky. Také jsme zablbli s Alfíkem a Nastěnkou a tento den pro nás byl výjimečný také v tom, že Nelinka i Bódíček poprvé plavali. Šlo jim to oběma krásně.

 
 22.5.2009

Jak se mění Bohouškova váha od té doby, co je u nás

6.4. váží 7000g - od posledního vážení +950g

4.5. váží 9850g - od posledního vážení +2850g

 17. 5. 2009 

Založení www stránek

Tak dnešním dnem jsme konečně zpřístupnili naše www stránky. Trvalo to docela dlouho, ale nakonec se to přece jen povedlo. Zatím jsou stránky ještě ve výstavbě, ale doufám, že budou co nejrychleji dodělané.

16. 5. 2009

Výlet do Orlických hor

Tak v sobotu jsme se poprvé dostali s pejskma na chalupu v Orlických horách, kde budeme v létě trávit 14 dní prázdnin. Je to tam super...jen louky, pole a les. V lese jsme s nima byli asi podruhé a nármně si to tam užívali. Domů přišli sice spíš hnědý než černobílý, ale náladu nám to nezkazilo.